Селебрити

Riz Ahmed и неговиот стил се светла точка на Холивуд

Напишано од Пјер

Актерот се почесто се појавува на црвениот тепих, и во секоја нова прилика изгледа подобро него предходно. Riz Ahmed одлично комбинира и со смокинг, и со формалните “црвен тепих” комбинации, но и уличниот кежуал стил.

Пред галеријата, да ви ги препорачаме двете серии со него кои вреди да се погледнат – The Night Оf и The OA

За авторот

Пјер