Uncategorized Серии

Секој ден во ноември – нова серија на Pickbox !

Напишано од Нино

На домашната видеотека за стриминг во ноември можете буквално секој ден да изгледате по една серија! Премиерата на третата сезона од серијата „Афера“ (The Affair), контроверзната љубовна драма што ја подели Америка, што освои три награди „Златен глобус“ и ја донесува приказната за брачното неверство дури од четири перспективи, гледачите на Pickbox можат да ја очекуваат на 21.11.

Во почетокот на ноември пристигнува целосната научно-фанастична вселенска одисеја „Борбена ѕвезда Галактикаво која, во постапокалиптичното време, го следиме екипажот во потрага по митската планета Земја.

Тука се и особено популарните серии на „Марвел“, „Агентите на Ш.Т.И.Т. и „Агентката Картер“, кои на гледачите ќе им покажат како изгледа вистинската шпионажа.

Ве очекуваат и новите серии „Добрата сопруга“ (The Good Wife), „Нешвил“, „Менхетен“ и „Мегре“.

Новите епизоди на „Бул“ и „Скорпион“ (Scorpion) гледајте ги еднаш неделно, кога пристигаат најновите епизоди. Сериите што пристигаат еднаш неделно на Pickbox се прикажуваат премиерно, само по 24 часа од нивното прикажување во САД.

Ако никогаш не сте слушнале за овие серии, вистинско време е да го посетите Pickbox. Ако сте слушнале само за некои од овие серии, вистинско време е да го посетите Pickbox. Ако сте слушнале за сите овие серии, вистинско време е да го посетите Pickbox!

гледајте ги на Pickbox и во склоп на Pickbox во видеотеката на Max tv

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)