Серии

Steve Harrington од Stranger Things e стилски ретро пример за цел машки свет

Напишано од Пјер

Се надеваме дека веќе сите ја изгледавте втората сезона на Stranger Things. Тешко ни е на сите, и едвај чекаме да помине година дена за да дојде време за третиот дел. Она што нас ни остана најсвежо во сеќавање, и што прво сакаме да го пренесеме до вас, е ликот на Steve Harrington.

Во првата сезона не ни беше најомилен, но во вторава дефинитивно ни стана. А покрај неговиот карактер, она што го прави најјака фаца, е неговиот ретро стил, и секако неговата фризура. Во продолжение едно интересно видео од Insta профилот на GQ, а за крај завршуваме со стилска мини галерија со најдобрите моменти на Стив.

Steve Harrington cleans up nice. #StrangerThings @uncle_jezzy More at link in bio.

A post shared by GQ (@gq) on

За авторот

Пјер