Uncategorized Музика

Три денс хита кои не одржуваат во живот во тмурните Понеделници

Напишано од Нино

Во ритамот на летото и топлите месеци кои се веќе далеку зад нас. Одлична музика, и уште подобри кул спотови. Спас за тмурните денови што се пред нас, и одлични предлози за домашна забава. Кој е вашиот фаворит затоа што нам тешко ни е да одбереме –

Jay Alvarrez & Kygo in Ibiza (Carry me – 2016)

The Chainsmokers – Closer (Lyric) ft. Halsey

Mike Perry – The Ocean ft. Shy Martin

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)