Мода

Уште еден лош моден додаток се појави во машкиот свет

1483464195-asos-dude-chokers
Напишано од Хонг

Станува збор за таканаречените Choker ланчиња. Пред некоја година се појавија во модниот свет на девјоките, а крајов на 2016 знаеме да ги најдеме и кај мажите. Тоа се ланчиња во вид на марами (со помала големина), кои стојат залепени на вратот.

gallery-1483470829-bandana-choker

Па ајде со време да заборавиме на нив. Немаме ништо против транссексуалниот стил кај момците, но наше мислење е дека овој стил во 90% од случаите ве претставува како несериозна премногу самоуверена особа, а не како моден креативец.

Ретки се тие како Jaden Smith, кој одлично изгледа како заштитно лице на женската колекција на Louis Vuitton. Затоа време е да се уозбилиме.

choker-men-866x487

За авторот

Хонг