Најново

За низ град со стил! Новата Vespa, Sei Giorni

Напишано од martin

Vespa пред само неколку дена го претстави својот нов модел Sei Giorni кој изгледа неверојатно. Овој модел се базира на новиот концепт на новите модели, но претставува комбинација од модерното и класичното, кое со години ги освојува луѓето ширум светот. За Vespa слободно може да се каже дека е најпопуларниот скутер во свето, а изгледот на последниот модел може да се нарече микс на модерна технологија со ретро изглед.

За авторот

martin