Метрополи

10 града во кои живеат најголемите фраери во светот

Напишано од Нино

Екипата на Traveler’s Digest состави листа од 10 града во која живеат најголемите фраери во светот –

1. Стокхолм (Шведска) – постои стереотип за нив дека се емотивно дистанцирани но естетски гледано нивниод висок и силен нордиски стил е еден од попосакуваните во светот.

2. Њујорк (САД) – сигурно дел од најмодерните мажи се наоѓаат тука.

3. Амстердам (Холандија) – Љубезни, комуникативни, софистицирани. Прави џентлмени.

4. Лисабон (Португалија) – Сестрани и добро образовани. Во главно се доста високи, спортски градени и харизматични. Не треба ништо повеќе нели?

5. Буенос Аирес (Аргентина) – Секси, фанови на спортот и добро образовани. Секако, едни од оние кои владеат на подиумот со своите танцови вештини.

6. Сиднеј (Австралија) – Шармантни, духовити и интелегентни. Но најбитното на кое паѓаат жените е нивниот интересен акцент.

7. Мадрид (Шпанија) – Модерен шарм и романтика…

8. Берлин (Германија) – Оригиналност, интелегенција и авантуристички дух. Сите знаеме дека Берлин е градот на културата и слободното изразување.

9. Милано (Италија) – Најголемите шмекери во светот се дел од најмодерната метропола во светот.

10. Тел Авив (Израел) – Медитерански тип на мажи полни со самодоверба, шарм и убавина.

 

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или Вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините.