Нега и одржување

10 машки парфеми кои ќе доминираат и денеска

Напишано од The Gentleman

Време е за размислување за вашиот нов парфем. И не мора да е нов. Има парфеми кои не им проаѓа времето. Се појавија некои порани, некои подоцна но нивниот мирис е безвременски.

Како и да се завртите ќе видите дека мирисот е повеќе од битен, затоа што тој ве дефинира, дава шлаг на вашиот стил, и е прв позитивен знак кој девојките го приметуваат кај вас. Затоа бидете многу претпазливи во вашиот избор, не се штедете и следете ги трендовите.

Во продлолжение една листа со 10 секси машки парфеми кои ќе доминираат и годинава, па слободно одберете го вашиот нов парфем.

1. 1 Million Prive Paco Rabanne for Men

PRIVE

2. Yves Saint Laurent L’homme Ultime For Men

YSL

3. Jimmy Choo Man Intense

JIMMY CHOO MAN INTENSE

4. Paco Rabanne Invictus Aqua Eau de Toilette

INVICTUS

5. Colonia Quercia Acqua di Parma

AP 3

6. Acqua di Parma Cedro di Taormina

ACQUA DI PARMA 2

7. Bvlgari Man in Black

BVLGARI MAN BLACK

8. L’Eau d’Issey Pour Homme Fraiche Issey Miyake

ISSEY MIYAKE

9. AMen Pure Tonka Thierry Mugler for Men

THIERRY MUGLER

10. Gucci Intense Oud

GUCCI

 

За авторот

The Gentleman