Мода

10 модни начини на комбинирање со белата маичка

Напишано од Mr. N

Почна топлата сезона, значи време е за добри маички. А наједноставниот избор понекогаш значи и најдобар. Затоа денес зборуваме на тема бели клот маички, и сите можни комбинации со нив. Верен моден пријател на мажите кој може да се комбинира со сите можни стилови. Од спортски, кежуал, па се до формален.

Сега, време е за 10те модни начини на комбинирање со белата маичка –

Oтворена кошула + Бела маичка + Dark фармерки

Open Shirt + White Tee + Dark Jeans

Бела маичка во панталони

White Tee + Smart Wider Leg TrousersMango MAN

Едноставно со темни фармерки и патика

White Tee + Selvedge JeansMango Man

Со кожна јакна

White Tee + Leather JacketASOS

Со Бомбер јакна и иста нијанса на спортски чино панталони

White Tee + Black Trousers + Bomber JacketZara

Со црно спортско одело

White Tee + Black Suitmassimo dutti

Со Camel Overcoat

White Tee + Navy Overcoat + Navy TrousersBeyene

Со шарени панталони

White Tee + Printed Trouser + Sockless AnklesPinterest

Со контраст тексас комбинација

White Tee + Denim Jacket + Contrast JeansAllSaints

Со класичен шорц и спортска Бомберка

White Tee + Shorts + Bomber Jacket

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. N