Мода Музика

10 модни стила кои датираат од времето на Kurt Cobain

Напишано од Нино

Предходнава недела Kurt Cobain требаше да го слави својот 50ти роденден. А тоа не потсети малку да ги повториме неговите музички хитови, но и да разгледаме на каков моден стил бил зависен Cobain. Сите знаеме дека кардиганите му беа омилено модно парче, како и тексасот и карираните фланел кошули. Но сепак, мора да признаеме дека не очекувавме дури 10 модни стила кои се преферираат во денешно време, да доаѓаат директно од гардероберот на Kurt. проверете за што станува збор –

Поголеми броеви на блузи 

Kevin Mazur via WireImage / Yeezy

Пижама кошули 

Courtney Love / Vogue

 

Уништени и искинати блузи 

Youri Lenquette / Vogue

 

 Jackie O наочари

Jesse Frohman

 

Искинати фармерки 

Getty / Getty

 

Бенд маички 

Sony Pictures / Vogue

 

Фланел карирани кошули 

Getty / Michael Knapp for Highsnobiety

 

Кардиган 

Sawatzki via Getty Images / Yeezy

 

Слоевит стил 

Jesse Frohman / Vogue

 

Полот не е битен 

David Sims for The Face / Vogue

 

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)