Апликации

10 најпознати Инстаграм предлози за фановите на машката мода

Напишано од Mr. N

Како што можеме да видиме, последниве години, Инстаграм профилите стануваат поактуелни од ФБ профилите. Па како и во светот, така и кај нас, многумина почнуваат да копираат стилови од познати странски брендови.

Викендов прочепкавме по Инстаграм, и ги издвоивме најдобрите профили за фановите на машкиот стил и модата.

Проверете ја најдобрата десетка и веднаш заследувајте

Stylish Grid Game

Sharp Grids

Friday.mk

Phil Cohen

Allen Walker

Suitsupply

View this post on Instagram

Take notes. #Suitsupply

A post shared by Suitsupply (@suitsupply) on

Men In This Town

Men With Street Style

View this post on Instagram

Lovely outfit from @worldstephenf 👌🏽 #ad

A post shared by menwithstreetstyle (@menwithstreetstyle) on

FashionBeans

Men With Class

За авторот

Mr. N