Задолжително Троши

10 предлог подароци за модерните мажи (достапни во Скопје)

Напишано од The Gentleman

Веќе сме на пола месец Ноември, и кај и да е доаѓаме до најзабавниот дел од годината.

Се разбира дека мислиме на шопингот, кој во овој период е ставен на максимум. Имаме Black Friday следната недела, имаме слави и празници, и секако имаме и нова година која влече разноразни повод активности како самата прослава но и како Secret Santa. Дефинитивно следи период кога подароци летаат на сите страни, без разлика од поводот, и без разлика дали се наменети за дечко, брат, татко, колега, директор или некоја друга блиска машка особа.

Затоа, во продолжение имаме целосна листа на 10 предлог креативни машки подароци кои и тоа како ќе ви се најдат во шопинг сезоната која следи. Доколку сте машко, почастете се и самите себеси, заслужувате 🙂

Имаме листа со секакви идеи за сите генерации, и секако за буџет во повеќе рамки. Да почнеме со ред –

1.Доколку имаме поголем буџет на располагање, и доколку сакаме стварно да се покажеме – Рачен Часовник (линк)

2.Иако за следниов подарок ви треба повече инфо, сепак машките зимски Чизми се секогаш полн погодок (линк)

3.Можеби еден од најидеалните машки подароци е квалитетен кожен Паричник (линк)

4.Истото важи и за квалитетен машки кожен Ремен (линк)

5.Модните додатоци се секогаш супер подарок, особено фраерските Алки (линк)

6.Доколку сакате да сте малку покреативни, и машката особа е фан на готвењето, тогаш Машка Престрилка е полн погодок (линк)

7.Иако сме далеку од летото, кретивна бела Маичка е одличен избор (линк)

8.Модерни машки Чорапи се супер избор, поготово ако одберете комбинација од три пара (линк)

9.Секако дека квалитетна Книги може да биде само супер изненадување како подарок за маж кој сака да чита (линк)

10.Како месец Мовембер, не смееме да ги заборавиме и подароците за нега на Брада (линк)

Friday Shop е ваш пријател, и секогаш спремни за креативни и модерни машки идеи на подароци.

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

The Gentleman