Селебрити

14 холивудски актери кои се примери за вистински маж

Напишано од Mr. M

Секој од нас има по некој омилен актер на кој му се восхитуваме. Баш по тоа е познат Холивуд. Место кое што е машина за содавање на атрактивни ликови и глумци кои се познати низ целиот свет. Ги има многу, но не сите важат за вистински фраери и модни икони.

Еве кои 14 холивудски актери кои се примери за вистински маж.

Шон Конери

Клинт Иствуд

Чак Норис

Ал Пачино

Роберт Редфорд

Самуел Л Џексон

Марлон Брандо

Брус Вилис

По Њуман

Џон Вејн

Силвестер Сталоне

Том Круз

Харисон Форд

Арнолд Шварценегер

За авторот

Mr. M