Архитектура Омилени места

15 идеи за луксузни дневни соби инспирирани од познатите личности

Напишано од Mr. N

Дневната соба е срцето на секој дом, односно место во кое седите со вашите пријатели и родители, каде што амбиентот прави да заборавите на вашите секојдневни проблеми,.

Многу од нас сонуваат за голема дневна соба, со удобна фотелја, гостопримлив камин, луксузна трпезарија, или во глобала прекрасен ентериер. Сепак, постојат личности кои ги реализирале своите соништа, кога станува збор за оваа тема, што може да послужи како пример или идеја за тоа како ние можеме да го направиме истото.

Доколку ви требаат некои идеи за реновирање на домот, особено во дневната соба, разгледајте ја нашата галерија и сите петнаесет примери, кои сигурно ќе ве инспирираат. Класичен или модерен, луксузен и минималистички дизајн на ентериер сигурно може би ви дошол во предвид.

Дневната соба на Флојд Мејветер

Дневната соба на Леброн Џејмс

Дневната соба на Елен Диџенерес

Дневната соба на Бритни Спирс

Дневната соба на Џенифер Анистон

Дневната соба на Флојд Мејветер

Дневната соба на Мајли Сајрус

Дневната соба на Џеј Зи и Бијонси

Отворено/Затворена дневна соба

Модерен минимализам

Дневна соба со инспирирана уметност

Дневна отворена соба со поглед на море

За авторот

Mr. N