Одржување

2017 ни најавува враќање на една добро позната машка фризура

Напишано од Нино

Станува збор за машките шишки. Веќе неколку години овој тренд е заборавен, па познатите шишки на Аштон Качер и Џорџ Клуни останаа во минатото. Не дека шишките беа лош тренд, туку истите добија конкуренција од многу поразлични видови на фризури.

Епа последнава недела тие се враќаат на големата врата, а главни промотори на истите се Џастин Бибер (што значи дека младата популација веќе гугла за оваа фризура), најмодерниот на денешницата Џаред Лето, и раперот Пост Мелоун. Чекаме на следни примери, а до тогаш прашуваме ваше мислење на тема машки шишки?

gettyimages-626357620 leto-gucci-british-fashion-awards post-malone-baby-bangs

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)