Стил

3 фраерски селебрити стилови за студените денови од летото

Напишано од Mr. N

Викендов, па и денес, немаме класично лето.

Имаме дожд и ветер, имаме вечери под 20 степени. Одлична можност за комбинирање на летен стил со долги ракави.

Затоа во продолжение имаме три едноставни селебрити стилови за ваквите денови од летната сезона, дел во комбинација со тексас јакна, Идрис Елба во летна тенка блуза во V, и Дензел во спортски стил со горна тренерка.

Вие одбирате што најдобро прилега на вашата мода –

View this post on Instagram

#IconicDuos: Denzel and Lenny, 2015

A post shared by Esquire (@esquire) on

View this post on Instagram

Welcome to the weekend. Idris Elba for Esquire, 2017. Photo: @victordemarchelier

A post shared by Esquire (@esquire) on

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. N