Стил

3 класични тексас кошули кои никогаш не излегуваат од мода

Напишано од Mr. N

Класичните тексас кошули никогаш не излегуваат од мода. Сепак, свежите бои, острите парчиња и потрајните градби ги обновуваат старите штандови.

Кога станува збор за облека над половината, тексас кошулите со копчиња се најдобриот начин да останете удобни без да изгледате безгрижно.

Без разлика, дали ќе одите со потемно полирана верзија на Mavi Rio Deep Brushed кошулата, миризлива ретро комбинација од Kooples, или пак монотона верзија на Belstaff кошулата, вие неможете да промашите.

Одберете го вашиот фаворит подолу. Тие ќе изгледаат фантастично во комбинација со вашиот омилен џемпер или јакна.

Mavi Rio Deep Brushed shirt

Kooples Light-Wash shirt

Belstaff Monochrome shirt

За авторот

Mr. N