Стил

4 машки Инстаграм блогери од регионот кои вреди да ги следите

Напишано од Mr. M

Машката мода е во експанзија сеуште, а доказ за тоа се бројните блогери кои што секојдневно не инспирираат со совите модни предлози. Преку нивниот труд и креативност, можеме со сигурност да кажеме дека и ние тука на Балканот имаме блогери кои што добро си ја знаат работата.

Еве кои машки блогери вреди да ги следите на Инстаграм, а потекнуваат од регионот…

ponocnijahac

Креативен блогер кој своите стилски комбинации ни ги претставува на еден креативен начин.

View this post on Instagram

cheers 🥂 •

A post shared by Burmazevic Stefan (@ponocnijahac) on

nichimizazvan

Неговите авантуристички инспиративни приказни ќе ве натераат да го следите неговиот профил дефинитивно.

View this post on Instagram

DOBROOOO JUTRO DORĆOLE, DOBRO JUTRO SRBIJO! 🙋🏻‍♀️☀️☁️ ZADOVOLJSTVO MI JE DA DANAS MOGU DA NAJAVIM DA ĆEMO SE KROZ INSTAGRAM U NAREDNOM PERIODU DRUŽITI SA JEDNIM SJAJNIM BRENDOM @supeisalate 🥦🥑🥬 I NE SAMO ZATO ŠTO JE TO JEDNO OD MOJIH OMILJENIH DORĆOLSKIH MESTA, VEĆ ZATO ŠTO ZNAM DA GA I MNOGI OD VAS VOLE. 🖤 PUNO NOVIH, DOBRIH STVARI U DANIMA KOJI DOLAZE… U TO IME, ŽIVELO ZDRAVLJE I LEPO PONAŠANJE! 🕺🏻🔥🚀⚡️ . . . . . . . . . PHOTO by @alex.dmitrovic 📸

A post shared by Nichim Izazvan (@nichimizazvan) on

petarmitrovic

Уште при првиот поглед кон неговиот профил, вие ќе заминете на разни места, а неговиот пристап кон фотографиите ќе ве остави без зборови.

goran_mitrov

Последниот профил кој ќе ви го претставиме денеска е на нашиот Горан Митров. Овој прфил е наменет за сите оние мажи кои се љубители на модата и кои бараат посотјано добра модна иснпирација. Следете го нема да згрешите!

За авторот

Mr. M