Водич за патување Мода

4 модни комбинации кои мора да ги имате секој пат кога патувате

Напишано од Mr. N

За новата професионална генерација на бизнисмени, патување со голем багаж не е секогаш вистинскиот избор.

Со мала стратегија, може да спакувате лесни работи за да го одржувате вашиот стилски изглед, без разлика дали се работа за кратко или за долго патување.

Со совети од светскиот патник и модел, Филип Леблонд (кој живее во комбе), составивме едноставен водич за тоа како да изгледате добро на бизнис патување, користејќи парчиња облека од Boss Travel колекцијата. Од кежуал изглед па се до бизнис стил, ви ги претставуваме 4-те аутфити кои ви се потребни за на пат.

Разновиден костум во комбинација со патика

Црн мантил во комбинација со црни панталони

Кежуал избор на јакна

Панталони со светли бои и разновидни слоеви

 

За авторот

Mr. N