Нега и одржување

4 најсекси машки парфеми денеска!

Напишано од Mr. M

Мирисот е лична афера.  Сепак, мора да признаеме дека, без оглед на критериумот за селекција, секси парфемите треба да бидат интензивни, гласни, сензуални и мистериозни.

K by Dolce&Gabbana Eau De Toilette

Новиот мирис на машка марка ја доловува суштината на машкиот модел, човекот кој е крал во неговиот секојдневен живот, инспиративно, плени со својот шарм и ја фали новата ера на машкоста. Го доловува италијанското село, медитеранското сонце и свежината на аромите на земјата, комбинирајќи во суштина топол рафал од агруми како што е сагуино и лимон од Сицилија, кој ги освежува сите сетила со својата свежина , роска од гераниум и освежувачка лаванда.

Carolina Herrera Bad Boy Eau de Toilette

Динамични, но исто така емотивни, непредвидливи и шармантни. Лошото момче е оддавање почит на силните мажи кои си одат по свој пат, се сигурни и не се плашат да ги искажат своите чувства.

Acqua di Parma Colonia Sandalo Eau de Parfum

Уметничка комбинација на две миризливи сетила: богата и скапоцена арома на Сандало се соблекува со живописни и светли агрумични ноти. Богатите ноти на Санталоксил потекнуваат од ретка и вредна разновидност на дрвото што се наоѓа само во областа Мисоре во Индија. Неговата кремаста суштина е дестилирана и комбинирана со семето Бергамот, кардамом и Тонка за да се создаде незаборавно откритие.

Dior Sauvage Eau de Toilette

Природните, внимателно одбрани состојки доминираат во овој мирис. Експлозија на светли високи ноти заедно со сочната свежина на бергамот од Реџо ди Калабрија, додека амброксан дава аура на интензивни дрвени ноти. „За да го создадам Sauvage, го користев човекот како моја почетна точка. Силната и непогрешлива машкост. Како сликата на човекот кој ги надминува времето и модата “, рече Франсоа Демачи, креатор на Dior Fragrances.

За авторот

Mr. M