Луксуз Селебрити

4 познати личности со 4 луксузни домови

Напишано од Mr. M

Познати личности од светска класа се познати по нивниот лускуз, особено по нивните раскошни домови. Поради таа причина ќе ви претставиме пет раскошни домови на 5 познати светски личности.

Стинг– $50 милиони 

Стинг се гледа дека имас стил за работите. Згора на тоа, има извонреден дом со отворено огниште, прозорци од подот до таваните за да уживаат во прекрасната атмосфера, двојни спа бањи и сауна во главната спална за целосна релаксација.

Тајгер Вудс – $54.5 милиони 

Тајгер Вудс поседува куќа која има сè. Меѓу карактеристиките, има студио, простор за трчање, кошарка и тениско игралиште, базен за нуркање од 60 метри, 100 метри базен, спа и брод куќа.

Том Круз – $59 милиони

Том Круз има дом за да одговара на неговите улоги во филмот. Опкружена со панорамски поглед на планините. Домот може да се пофали со прозорци од подот до таванот, со кедрово дрво што се протега на ѕидовите и таванот и прекрасен огниште.

Џорџ Клуни – $100 милиони

Имотот Вила Олеандра, имот Џорџ Клуни во Лаглио, Италија, бил изграден уште во 18 век и се наоѓа на брегот на езерото Комо. Таа има свој шарм и карактеристики врежани тавани и плочки подови и модерни додатоци, како што е комплетната фитнес сала, огромни спа како бањи и бујна зелена пејзажна градина, со отворен базен, тениски игралишта и гаража за неговите мотоцикли.

 

За авторот

Mr. M