Мода

5 бизнис летни стилови од најголемите машки модни инфлуенсери

Напишано од Mr. N

Ден пред петок и викенд, а ние уште се занимаваме со бизнис стилови. Чудно нели?

Сепак според едно од последните истражувања на кои налетавме, бизнис состаноците најчесто се случуваат во петок во добра атмосфера но со бизнис изглед,

Затоа во продолжение 5 предлог стилови на тема формална мода, секако прилагодена за лето, кои ќе ви дадат идеја како да се стокмите за еден долг петочки бизнис состанок со позитивен резултат.

Наша инспирација секогаш се модните машки инфлуенсери на Инстаграм –

View this post on Instagram

easy Sunday ✨•

A post shared by Burmazevic Stefan (@ponocnijahac) on

View this post on Instagram

All dressed up and no where to go! At least it’s still the weekend. #BlakeScott #Mensfashion Photo | @allendaniel

A post shared by Blake Scott (@blakescott) on

View this post on Instagram

#tbt … When I was young an curly 📸 by @solli_k

A post shared by Giorgio Giangiulio (@giorgiogiangiulio) on

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. N