Селебрити

5 ѕвезди кои заработуваат најмногу на TikTok

Напишано од The Gentleman

Најбрзорастечката социјална мрежа во моментов ТикТок е многу популарна. Се повеќе познати личности и нфлуенсери се приклучија на неа и споделуваат видеа кои стануваат вирални низ целиот свет.

Еве кои се 5-те ѕвезди кои заработуваат најмногу на ТикТок во моментов

1. Charli D’Amelio: $48,000/Post

2. Loren Gray: $42,000/Post

3. Zach King: $41,000/Post

4. Riyaz Afreen: $35,000/Post

5. Addison Rae: $35,000/Post

За авторот

The Gentleman