Мода

5 фраерски Скандинавски предлог комбинации на база на ролка

Напишано од The Gentleman

Ролката секогаш е во мода.

Без разлика дали комбинациите се тенка ролка со сако, или џемпер ролка под капут, ова парче облека е задолжително во зимските месеци од годината. Денес украдовне неколку ролка идеи од скандинавците, и истите нека ви бидат мотив повеќе за оваа работна недела.

Малку промашиле во комбинациите со бели патики, затоа наш предлог е да проверите какви модели на чизми имаме на FridayShop (линк), и да комбинирате ролка со зимски обукви како и што доликува на овој период од годината.

View this post on Instagram

Lazy Sundays with rollnecks

A post shared by Mads Keilberg | Copenhagen (@scandinaviancloset) on

View this post on Instagram

It’s Friday I’m in navy and grey

A post shared by Mads Keilberg | Copenhagen (@scandinaviancloset) on

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

The Gentleman