Нега и одржување

5 машки парфеми кои мора да ги пробате во 2020-та

Напишано од Mr. N

Мирисите во минатото постоеле само поради една единствена работа – олеснување на работата на заводниците.

Мирисот е лична афера. Сепак, мора да признаеме дека, без оглед на критериумот за селекција, секси парфемите треба да бидат интензивни, гласни, сензуални и мистериозни.

Затоа, нашиот тим ќе ви помогне со 6 предлог парфеми, со кои и во зима ќе мирисате на лето и море.

Следете ги предлозите и спремете се за шопинг

Maison Francis Kurkdjian’s Pluriel

Ermenegildo Zegna Indonesian Oud/ Pour Monsieur Chanel

Thierry Mugler A*Men Kryptomint/Armani Code Sport

Tom Ford Neroli Portofino

За авторот

Mr. N