Мода

5 начини како правилно да ги завиткате ракавите на кошулата (ВИДЕО)

Напишано од The Gentleman

Почнаа топлите денови, летото доаќа за брзо време, затоа започнете со тренинг за завратување на ракавите на вашата кошула.

Кошулата после маицата е најкористеното парче на гардероба кај секој маж. Идеална е за секоја пригода, и токму затоа треба да знаете како да ја носите.

Во продолжение имаме 5 начини на завратување на ракавите од кошулата за да изгледате како човек кој има стил.

За авторот

The Gentleman