Спорт

5 ретро стилови украдени од НБА лигата

Напишано од The Gentleman

Исто како и предходната година, така и во 2020, НБА играчите растураат со добра мода.

Денес имаме 5 комбинации поврзани со ретро парчињата облека комбинирани од фантастичните кошаркари. Доста е од лудите Баленсиага комбинации, и време е за ретро –

View this post on Instagram

deep in my bag like the fries at the bottom.

A post shared by LeagueFits (@leaguefits) on

View this post on Instagram

pregame fits on ig.

A post shared by LeagueFits (@leaguefits) on

View this post on Instagram

satin 1’s are a vibe. who’s picking these up tomorrow? @stockx

A post shared by LeagueFits (@leaguefits) on

View this post on Instagram

cuddle my wrist

A post shared by LeagueFits (@leaguefits) on

За авторот

The Gentleman