Стил

5 видови летни обувки може да се носат со шорц

Напишано од Mr. N

Летниот период од годината е шанса за носење на полесна облека, мини одмор од фармерките, и панталоните. Иако сеуште забранети за комбинирање во office стилот, шорцевите се еден од најчесто комбинираните парчиња облека во лето. Тие лесно се комбинираат со обични маички, поло, па и кошули. Може да се комбинираат во сите ситуации освет ете како дел од office стилот (во IT компаниите ова правило е дозволено). Моментално ги има во сите бои, од класични тексас и темни нијанси, па се до жолти и розеви храбри бои.

Но со какви обувки да ги комбинираме? Проверете ја галеријата –

Сандали

Класични ниски чевли

Лоаферки

Патики

Бродарки

За авторот

Mr. N