Мода

7 моќни есенски комбинации за добар старт на работната недела

Напишано од Mr. N

Најмодерниот период од годината е моментално пред нас. Затоа, време е да мислиме на есента и модните комбинации со кои треба да ја дочекаме.

Период од годината кога се миксаат многу стилови, и летни и зимски, и секако есенски. Затоа бидете подготвени и одберете нешто од мини галеријата. Има за сите стилови, и за кежуал момците, и за оние со бизнис стил.

Костум + Ролка

Бомбер јакна + фармерка + бела патика

Јакна + џемпер + скејт патика

Пепито кошула + чинос + бела маица

Сомот јакна + скратени панталони

Мантил + џемпер + бела патика

Кожна јакна + фармерка + рагби кошула

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. N