Водич за патување

9 причини зошто треба да го посетите Порто Рико

Напишано од martin

Порто Рико ви нуди безбројни искуства на многу историски локации. Без разлика дали сакате да уживате во природата или сте авантуриста и спортист, ова место е совршено за сите.

Храна

Тука ќе најдете неверојатна храна која ја спремаат со огромна страст. Станува збор за жестока и љута храна која има големо влијание во латинската кујна.

Пијалоци

Морате некогаш да го пробате нивниот рум кој фантастично се комбинира со тропското овошје.

Временски услови

Сонце и море, другото ќе ви стане јасно!

Плажа

Плажите ќе ве остават без здив. Едни од најдобрите кои мора да ги посетите се Тортуга и Фламенко.

Сан Хуан

Посетете го Сан Хуан кој што е главен град за на Порто Рико кој што е исполнет музеи, галерии и кафулиња.

Споменици

Посетете ги спомениците и тврдините. Тука се среќаваат со традицијата и современоста.

Сурфање

Не постои подобра локација за сурфање, ако сте љубители на оваа авантура.

Тропски прашуми

Доколку сте авантуриста или истражувачки дух овде дефинитивно ќе уживате. El Yunque планината се нацинален природен резерват каде што на врвот се наоѓаат прашуми.

Hato Rey

Ова е финансиски центар во Сан Хуан. Не пропуштајте да ги посетите некои од огромните молови како што се Plaza las Americas или Coliseum José Miguel Agrelot.

 

 

За авторот

martin