Задолжително

И Ана Курникова и Марија Шарапова може да и позавидат на нашата Лина Ѓорческа

Напишано од Нино

Родена на 3 август 1994 година со потекло од Тетово, Лина Ѓорческа важи за еден од најголемите надежи на македонскиот женски тенис и спорт воедно. Со нејзини 22 години таа е првата македонка и единствена засега во историјата која се нашла во првите 200 на WTA ранг листата. Она што е во фокусот на вниманието овие денови е нејзиниот утрешен настап во првото квалификациско коло на гран-слемот во Австралија. Ова за неа е втор настап на грен-слем турнирите, откако загуби во првото квалификациско коло на УС Опен.

Покрај нејзината богата и успешна кариера, Лина важи за една од најзгодните и најубави девојки кај нас, а и пошироко. Совршено фит тело и вистинска природна убавина, ретко кој може да ги комбинира сите овие атрибути. Погледнете ги подоле фотографиите и ќе видите зошто и Шарапова и Курникова може да и позавидат.

27977594512_5c978df360_b 27978060112_8b70cb7583_b 28018942242_84abc16bf4_b 28046534266_a725c65ddb_b lina-gjorcheska-1-1

 

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)