+18

Андријана Лима наполни 38 години. Еве ги нејзините најпровокативни изданија

Напишано од Mr. M

Една од најпознатите манекенки во светот, Андријана Лима, вчера наполни 38 години. Таа официјално се повлече од модните писти, но сеуште важи за пример за менекенка и сеуште е заштитно лице на голем број на светски брендови.

Да се потсетиме на нејзината убавина преку една кратка галерија…

За авторот

Mr. M