Во светот на часовниците

AUDEMARS PIGUET со специјална серија на часовник ‘BLACK PANTHER’ (ВИДЕО)

Напишано од The Gentleman

AUDEMARS PIGUET луксузниот бренд на часовници направи соработка со Марвел и креира врвен часовник од 161.000 долари по повод филмот  ‘BLACK PANTHER’.

Од комапнијата часовникот Black Panther Tourbillon го промовираа изминатиот викенд, а на презентацијата учествуваа директорот на AP, Франсоа Анри Бенахмиа, како и некои ѕвезди од Холивуд акко Кевин харт, и спортистите Серена Вилјамс и Леброн Џејмс.

Часовникот ќе се произведе во 250 лимитирани парчиња и како што напоменавме веќе по цена од 161.000 долари.

За авторот

The Gentleman