Спортски вести

Барса декласирана, дали Меси дефинитивно си оди од Барселона

Напишано од The Gentleman

Фудбалерите на Барселона во вчерашниот натпревар од Лигата на шампионите беа декласирано со 4:1 од ПСЖ на домашен терен. Барселона во последните две години игра просечен фудбал како некоја прволигашка екипа која нема амбиции никкакви.

Тренерот на Барселона, Куман дефинитивно треба да си оди, но дали ќе си оди и Меси е прашање. Иако досега многумина мислеа дека најдобриот фудбалер ќе остане во Барселона, сега шансите се сведени на минимум.

На вчерашниот натпревар Меси постигна гол за водство на Барселона. Потоа следеа два на Мбапе и еден на Кин. На крај со хет трик Мбапе ја запечати судбината на Меси и Куман.

На другиот натпревар Ливерпул рутински со 2:0 го совлада Лајпциг.

 

За авторот

The Gentleman