Автомобили

BMW 318D SPORT LINE- дизајн и перформанси на ниво кои нудат економичност

Напишано од Mr. M

BMW Серијата 3 ја означија моделите 320d и 330i, а сега им се приддружи и 318D. Станува збор за спортска линија од овој модел кој се карактеризира со неверојатно добар дизајн и перформанси.

Под хаубата кај овој модел ќе може да се види дволитарски дизел агрегат со 150 коњски сили и осмо-степенски автоматски менувач. Овој мотор има способност да развие брзина од 100 км/ч за 8,4 секунди, додека троши некаде околу 4,2 до 4,5 литри во зависност од возењето.

Кај овој спортски пакет може да се издвојат спортскиот кожен волан, спортските седишта, самозатемнувачки внатрешен ретровизор, амбијентално осветлување, паркинг сензори, автоматска клима, самозатемнувачки надворешни ретровизори кои автоматски сами се затвораат…

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. M