Селебрити Стил

Бред Пит изгледа феноменално и во најобичен аутфит

Напишано од Mr. N

Бред Пит изгледа одлично како и секогаш, дури и во случај кога носи најобичен зимски аутфит.

Неговиот занимлив ретро зимски стил беше забележан претходната недела во Њујорк.

Очилата за сонце и федората се класична Пит комбинација, но Лени Кравиц шалот и занимливата зимска комбинација со подвиткана маица и прљава кафена Челзи чизма.

 

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. N