Селебрити

Бред Пит со одличен говор на Оскарите 2020

Напишано од Mr. M

Иако звучи чудно од прва, но ова е првиот Оскар кој го добил Бред Пит. Тој добри награда за најдобра споредна улога во филмот Once Upon a Time in Hollywood каде што го глумеше Клиф Бут. Неговата улога во филмот беше одлична и оваа награда е дефинитивно заслужена.

Она што ни остави впечаток беше неговиот говор каде што даде пофални зборови за Тарантино и за неговито колега Леонардо Ди Каприо. Тој ја покажа почитта кон Тарантино за кого кажа дека е еден и единствен и дека филмската индустрија не била тоа што е денес да не бил тој.

За авторот

Mr. M