Селебрити

Цел свет му завидува на Винсент Касел

Напишано од Mr. M

Познатиот актер, Винсент Касел, важи за еден од најголемите фраери, а доказ за тоа е преубавата манекенка која сега му е жена, Тина Кунакеј. Она што е карактеристично кај овој пар е што Касел има 52 години, додека неговата сопруга има само 21 година.

Пред да биде со Тина, Винсент, беше во брак со Моника Белучи, актерката која важи за една од најубавите жени на сите времиња.

Еве како Винсент ужива во моментов. 🙂

За авторот

Mr. M