Задолжително

Целосен Friday.mk водич за комбинирање на loafer чевлите

Напишано од Пјер

Чевли кои доминираат кај елегантните мажи во пролет лето сезоната. Чевли кои во минатото биле поврзувани со фармерите, и животот надвор од метежот. Чевли кои на секаков начин се разликуваат од нивната секојдневна конкуренција, како brogues, Derbies и Oxfords чевлите.

Запишете си некаде, затоа што Loafer моделот е број 1 избор и оваа пролет/лето сезона кај модерните мажи во светот. А колку видови на Loafer чевли постојат, и како исите да ги комбинирате, ќе дознаете во продолжение –

4 видови на Loafer, и најдобриот избор од секој од нив (извор – FB)

The Penny Loafer

Men's Penny Loafers Fashion & Style Outfit Inspiration Lookbook

tommy hilfiger simons ss17 tods ss17 reiss ss17 digel ss16 luigi bianchi mantova ss17

Најдоброто на пазарот во светот: G.H.Bass & Co.

G.H.Bass

The Tassel Loafer

Men's Tassel Loafers Fashion & Style Outfit Inspiration Lookbook

suitsupply ss17 brooks brothers ss17 river island ss17 next 2016 reiss ss17 lufian

Најдоброто на пазарот во светот: Brooks Brothers

Brooks Brothers

The Horsebit Loafer

Men's Horsebit Loafers Fashion & Style Outfit Inspiration Lookbook

el burgues ss17 carolina herrera ss17 club monaco 2016 reiss ss17 simons ss17 tods 2016

Најдоброто на пазарот во светот: Gucci

Gucci

The Slipper

Men's Slipper Loafers Fashion & Style Outfit Inspiration Lookbook

calibre ss17 scotch & soda house of fraser gieves & hawkes reiss ben sherman ss17

Најдоброто на пазарот во светот: Church’s

Churchs Rose Slippers

Како да ги комбинирате?

Со одело – формален бизнис стил

Men's Loafers With A SuitNEXT

Бизнис кежуал стил

A Men's Mod-inspired outfit with loafersREISS

Летен стил

Men's Light Chinos and Linen Shirt With Loafers Outfit

За крај и мала инспиративна галерија како шлаг на тортата

За авторот

Пјер