Стил

City Fashion водич за матуранти: одберете ја комбинацијата која намногу ви одговара

Напишано од martin

Без разлика дали сакате да изгледате премногу скоцкано или повеќе кежуал, сепак треба да изгледате елегантно. Ви дојде матурата, а вие сеуште немате одлучено што да носите? Нашиот предлог е да одберете сако со посветли бои, бидејќи така ќе изгледате и елегантно и опуштено, а сепак ќе бидете впечатливи.

Кога станува збор за боите, со црна, сива, морнарско сина, па дури и со црвена, дефинитивно нема да згрешите. Еве ги денешните две модни комбинации од мултибренд продавницата City Fashion во Скопје Сити Мол и ГТЦ.

За авторот

martin