Мода

Converse со уште еден модел кој ќе биде омилен кај мажите

Компанијата Nike не престанува со апдејтите на Converse моделите на патики. Тие овој пат не почастија со нов модел кој се вика Converse Urban Utility Hikers. Овие патики ја имаат истата основна форма на популарните All Stars, но наместо класичното платно, кај овој модел има мешавина на најлон ткаенини, рефлектирачки детали, и целосно водоотпорна шипка запечатена со Gore-Tex мембрана. Оваа специјална технологија поврзана со уникатниот еластичен систем за затворање ги прави чевлите уште посигурни за носење за време на зимата.

За авторот

martin

1 Коментар