+18 Селебрити

Да се потсетиме на преубавата Никол Шерцингер

Напишано од Mr. M

Никол Пресковиа Елоколани Валиенте или позната како Никол Шерцингер, познатата пеачка, тектосписец, актерка, танчерка и позната ТВ личност…

Никол е родена во 1978 година во Хаваи, најмногу стана позната со групата Pussycat Dolls, а светот ја знаеше и по врската со Луис Хамилтон.

Таа беше прогласена и за една од најубавите жени во светот која денеска е во врска со тенисерот Григор Димитров.

View this post on Instagram

💙

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger) on

View this post on Instagram

Lifeguard on duty ⛑

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger) on

View this post on Instagram

Long day on set, who’s ready for the weekend!? 🖤

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger) on

View this post on Instagram

Just waitin around for the plumber…😂☺️

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger) on

View this post on Instagram

#NYFW

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger) on

За авторот

Mr. M