Забава Најново

Дали направивте Инстаграм пост со хаштаг #dollypartonchallenge?

Напишано од The Gentleman

На наша жалост овој хаштаг нема врска со пеење, глумење, или со плавуши.

Овој хаштаг е поврзан со последниот пост на инстаграм на Dolly Parton ,во кој она слави 2,5 милиони фанови на оваа популарна друштвена мрежа. Постот е во 4 коцки, со 4 слики – LinkedIn, Facebook, Instagram и Tinder.

Описот е интересен – “Get a woman who can do it all.” По оваа слика почнува лавина на инстаграм со овој хаштаг, во кој се вклучина многу познати лица, спортисти, глумци, инфлунсери.

Има доста фраерски постови, но се започнува од Доли –

View this post on Instagram

Get you a woman who can do it all 😉

A post shared by Dolly Parton (@dollyparton) on

View this post on Instagram

#dollypartonchallenge I love so much this guy @ramimalek

A post shared by Rami malek fanpage (@rami_malek_page) on

View this post on Instagram

😜🤣👌 #dollypartonchallenge

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos) on

 

За авторот

The Gentleman