Спортски вести

Дастин Поарие го нокаутираше Конор Мекгрегор

Напишано од The Gentleman

Американецор Дастин Парие успеа да го победи Конор Мекгрегор со нокату и да се реваншира за поразот пред 6 години.

Легендата некако премногу лабаво влезе во борбата, и тоа му се врати како бумеранг.

Поарие има 27 победи во кариерата и 6 порази и оваа година ќе има прилика да се бори за титулата во неговата категорија.

Со овој пораз Ирецот има 22 победи и 5 порази, а годинава се очекува да има уште 2 борби.

Мекгрегор во кратката изјава по мечот кажа: Овој спорт не им простува на оние кои не се многу активни, правев паузи и сега ј аплатив казната.

Според ирецот пресуден бил ударот во неговата нога со што му се блокирала.

За авторот

The Gentleman