Селебрити Стил

Дејвид Бекам одлично комбинира сако со бели патиките

Напишано од Mr. N

Викендов што помина имавме вистински летни спарни температури…

Кога збориме за бизнис стил во текот на летниот временски период, тогаш најдобар избор е костумот или блејзер изработен од лесни материјали.

Доколку сакате да постигнете кежуал изглед, а сепак да можете да го носите и на работа, совршен избор за вас ќе биде да облечете маица под сакото наместо кошула. Тогаш подобро ќе можете да ги вклопите патиките во целата ваша комбинација. Доколку не верувате дека тоа изгледа добро, тогаш погледнете како Дејвид Бекам го носи тоа.

За авторот

Mr. N