Стил

Дејвид Бекам во соработка со ‘Peaky Blinders’ за нова модна колекција

Напишано од Mr. M

Kent & Curwen модниот бренд кој е во ко-сопственост на Дејвид Бекам, објави нова колекција која е специјално направена во соработка со познатата серија Peaky Blinders. На модната недела во Лондон, есен/зима колекцијата го врати трендот на 1920-тите години и оние модни парчиња кои се носеле во тоа време.

Во целата колекција може да се видат елечиња, кошули, волнени капути, качкет и сл. Целата колекција е направена со огромно внимание, бидејќи Бекам е огромен фан на оваа серија.

За авторот

Mr. M