Водич за патување

Дестинации за луд машки провод

Напишано од The Gentleman

Во денешно време, луѓето се помалку патуваат бидејќи можностите се тешки, поради корона вирусот пред се. А, пред тоа беа идеални. Авиокомпаниите со ниски буџети и хостели кои нудат доста поволни цени беа причина сè повеќе мажи често да патуваат со своите пријатели и бараат забава и добар провод. Како и жените, мажите сакаат да поминуваат време со своето друштво, или на годишен одмор во лето, зима, викенди или навечер со игра и чаша пиво. Но, честопати мажите решаваат да одат на обично машко патување за да уживаат во начинот на кој најдобро им одговара. Честопати станува збор за пиење многу алкохолни пијалоци, забави и забавување на плажа, и безгрижен одмор без посета на музеи и разни знаменитости.

Иделани дестинации за луд провод според светските истражувања се овие четири.

Прага – Многу матуранти ја паметат Прага како извор на неограничени количини на ефтино пиво, а лицето на Прага со вечерното светло станува вистинска оаза на забава за сите вкусови! Изборите се движат од ноќни клубови, пабови и коктели барови, каде секој маж ќе најде нешто за себе. Како и да е, Прага не е само добра дестинација за ефтини алкохолни пијалоци, туку е и извор на многу културни знаменитости, и ако тие решат да го истражат градот, има голем број на локации што вреди да се видат.

Ибица – Плажи, забава од сабајле до вечер. Провод незаменлив и кој ќе се памети засекогаш. Омилена дестинација за ергенски забави и провод.

Амстердам – Легло за забава и врвно искуство за ноќен живот, Амстердам е логичен избор на секоја машка екипа! Покрај многуте знаменитости што ги поседува овој град, тој е преполн со разни објекти кои нудат најразлична забава, како што се околински барови со црвена светлина, барови со виски и разни кафулиња украсени во посебна атмосфера.

Бангкок – Бангкок се приклучи на самиот врв на машките дестинации! Градот кој никогаш не спие нуди различна димензија на патување, обиколувајќи бројни острови и плажи, како и возење слонови и играње пиво понг, што го прави еден од главните извори на забава. Сепак, ноќниот живот е еден од најсилните во светот и така ќе може да уживате во многуте барови.

За авторот

The Gentleman