Селебрити Стил

Џенифер Лопез и Алекс Родригез со своја колекција на очила

Напишано од Mr. M

Една од најатрактивните двојки денеска се дефинитивно Џеј Ло и Алекс Родригез. Тие се познати по нивната заемна поддршка. Алекс Родригез е човекот кој е наголемиот виновник за одличниот изглед на Лопез бидејќи тој неговата спортска рутина успешно ја пренесе на неговата сопруга.

Освен што и двајцата се фит, тие важат и за најмодерниот пар. Секогаш кога ќе се појават заедно во јавноста добиваат пофалби од модните критичари за нивниот совршен изглед кој секогаш е на место.

Сега тие направија нешто сосема ново. Џенифер Лопез и Алекс Родригез избраа заедничка колекција очила што тие ги направија со брендот Quay од Австралија. По реакциите низ светот, тие повторно постигнаа полн погодок.

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. M