Музика

Џентлмен Магазин и Жарко Димоски ги оживуваат старите добро познати музички класици (ВИДЕО)

Напишано од The Gentleman

Џентлмен Магазин и Жарко Димоски во склоп на првиот ТВ магазин за џентлмени кај нас, одлучија да ги оживеат старите добри класици од едни од најголемите џентлмени во светот на музиката.

Секој од нас, ужива да ги слуша овие ремек дела создадени оригинално од неповторливите Дин Мартин, Френк Синатра и останати докажани џентлмени.

Во вчерашната емисија од Џентлмен Магазин каде гостин беше големиот музичар Влатко Стефановски, беше промовирана првата песна “My Way” од Френк Синатра во орифинална изведба на нашиот водител Жарко Димоски.

Да бидеме искрени звучеше одлично, а ако не ја слушнавте досега, можете да ја слушнете на нашиот канал на YouTube.

Искрено се надеваме дека оваа изведба ќе биде ваш постојан избор.

За авторот

The Gentleman