Мода

Џентлмени кои поло маиците ги направиле хит (ФОТО)

Напишано од The Gentleman

Поло маиците се безвременско парче гардероба. Како тексас фармерките. Поло маицата стана парче гардероба кое нема да изумре.

Но дали знаете како се прослави поло маицата. Како таа стана популарна.

Низ годините многу познати џентлмени носеле поло маици. Но во еден период некако се намалува интензитетот. Се додека иконите не станат движечки симбол на моменталните трендови и култура.

ПОЛ ЊУМАН

ПЕЛЕ

ЕЛВИС ПРИСЛИ

КЛИНТ ИСТВУД

ТОШИРО МИФУНЕ

СТИВ МЕКВИН

За авторот

The Gentleman